Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Unikátní systém ochranných, vojenských a bezpečnostních prvků vyrobených technologií 3D tisku betonu

Systém MoDeSty nabízí univerzální řešení pro tvorbu ochranných bariér, bunkrů, kontrolních bodů a domů, které zohledňují různé potřeby ve vojenských konfliktech, protiteroristických opatřeních a ochraně před ostatními hrozbami.

Navrženy tak, aby byly vzájemně kompatibilní, tyto moduly umožňují konstrukci složitých struktur z jednoduchých prvků a zároveň plní více funkcí.

Obrázek

Certifikace

Možnost přizpůsobení jednotlivých dílů umožňuje vytvářet konstrukce různých tříd odolnosti na základě specifických bezpečnostních požadavků a v souladu se standardizační dohodou NATO (STANAG).

Třídy odolnosti

Výškové rozmezí
Šířka
Celková šířka stěny
Objem 3D tištěného betonu
Objem výplně

Doba tisku
Transportní hmotnost

A3

A3

0,5–3 m
1,3 m
0,3 m
0,32 m3
-
-
20 min
800 kg

A4

A4

0,5–3 m
1,3 m
0,3 m
0,32 m3
písek 0,2 m3
-
20 min
800 kg

A5

A5

0,5–3 m
1,85 m
0,6 m
0,5 m3
Štěrk 4–8 mm 0,45 m3
Vyztužený beton 0,25 m3
30 min
1700 kg

Balistické zkoušky podle standardů NATO

Balistické zkoušky podle standardů NATO

Odolnost jednotlivých prvků byla ověřena v certifikovaných zkušebnách. Kombinace sendvičové konstrukce s několika vrstvami unikátní betonové směsi a písku nebo štěrku se ukázala jako účinná ochrana.

Obrázek

Kombinace

Kromě toho se dají snadno integrovat s dalším vybavením, jako jsou závory, bariéry a bezpečnostní kamery, poskytující tak zvýšenou flexibilitu a přizpůsobivost při nasazení.

Obrázek
Opevnění pro leteckou základnu Čáslav

Opevnění pro leteckou základnu Čáslav

Vytiskli jsme první opevnění pro leteckou základnu NATO. Armáda České republiky v současné době implementuje náš modulární systém opevnění na vojenské základně v Čáslavi. Naše dodávka se skládá ze dvou obranných objektů, které posádce poskytnou obranné body v případě nečekaného útoku, náletu či jiné podobné hrozby.


Více o projektu

Prototyp bunkru pro Ukrajinu

Prototyp bunkru pro Ukrajinu

Naším původním cílem byla výstavba civilních staveb, ale po útoku ruských agresorů na Ukrajinu v únoru 2022 jsme během několika měsíců vyvinuli MoDeSty - modulární obranný systém, který jsme v květnu 2022 dodali Ukrajině. Náš neustálý vývoj umožňuje stavbu 3D tištěných budov a 3D tištěných obranných struktur.


Více o projektu

Nabízíme naše řešení jak vojenským, tak civilním subjektům.
Kontaktujte nás a rádi vám osobně představíme naše řešení.