O automatizaci víme téměř všechno a nyní digitalizujeme stavebnictví

3D tisk betonu posouvá hranice možného. Poskytuje nepoznanou svobodu designu a architektonických návrhů. Spojení tradičního materiálu a nejmodernějších technologií přináší úsporu materiálu, času i ohleduplnost k životnímu prostředí.

Vyvíjíme univerzální komplexní
tiskový systém pro 3D tisk betonu

  • Vlastní tisková hlava pro vícesložkový tisk.
  • Různé platformy - Průmyslové roboty, portálové řešení, jeřábové řešení.
  • Komplexní řízení pomocí průmyslových sběrnic.
  • Vývoj vlastního vícesložkového staveništního materiálu s hrubostí zrna 4mm a více.
Image

Proč 3D tisk betonu?

  • Umožňuje až 70% úsporu materiálu.
  • Vytváří příležitost použití ekologických materiálů.
  • Očekávané úspory oproti klasickému stavění až 50 %.
  • Řeší dlouhodobý nedostatek pracovníků ve stavitelství.
  • Otevírá dveře pro digitalizaci stavitelství.

„Naším společným posláním je učinit stavebnictví udržitelné, efektivní a bezpečné pomocí nových materiálů, struktur a automatizace.“

Prof. Rudolf Hela, zakládající člen EIMAC


EIMAC

ICE Coral
Concrete Robotic Arm Laying
Přirozené je růst, ne stavět

Dáváme architektům svobodu

3D tisk betonu umožňuje architektům navrhnout téměř cokoli, hranice možného dávno překonaly tradiční postupy. Organické tvary inspirované přírodou lahodí oku, snadno zapadnou do okolního prostředí a zároveň je to většinou nejlepší způsob, jak stavba odolá vnějším vlivům. Osobitý nádech a kreativita 3D tisku neubírá nic na pevnosti a odolnosti vytvořených prvků.

Budujeme první českou 3D tiskovou farmu betonu

Tvoří ji několik robotických 3D tiskáren, založených na přesné aplikaci betonu a naší unikátní tiskové hlavě, která umožňuje vícesložkový tisk pomocí unikátního způsobu čerpání a homogenizace materiálu.

Přinášíme neomezené možnosti pro výrobu speciálních dílů. Městský mobiliář, hřiště nebo stavební prvky, to vše je možné. Rychlá realizace, cenová dostupnost a schopnost vyrábět konstrukce bez tradičního ztraceného bednění jsou skvělé argumenty pro výrobu nejrůznějších stavebních prvků pomocí metody 3D tisku.

Produkty

Prefabrikovaná výroba

Přesné prvky ve strojírenství

3D tisk domů

Ekologie

Beton je druhý nejpoužívanější materiál na světě, při tradičních postupech se víc než dvě třetiny použijí zbytečně. Speciální “duté” zdi nebo využití lokálních materiálů, jako je hlína nebo pouštní písek, výrazně sníží ekologickou zátěž stavebnictví. Chceme se podílet na vývoji nových materiálů, které za srovnatelnou cenu vyprodukují o 70 % CO₂ méně.

Napsali o nás

MF Dnes Vysočina

Hrubá stavba domku za tři dny. Snem je škola

Největší v Česku a zároveň mezi deseti největšími tiskárnami betonu na světě je nová tisková farma automatizační firmy ze Žďáru nad Sázavou. Revoluční technologie má pomoci modernizovat stavebnictví, nahradit chybějící řemeslníky a také zlevnit a urychlit stavby.

Celá zpráva (PDF)

Článek na webu

Právo

Ve Žďáru chystají tisk školní budovy

Do dvou let by měla stát ve Žďáru nad Sázavou základní škola „vytištěná z betonu“. Byla by tak první školní budovou na severní polokouli postavenou formou 3D tisku. Takovou ambici má největší farma na tento perspektivní způsob výstavby v Česku ICE Coral – společný projekt 

Celá zpráva (PDF)


Deník

Chtějí tisknout kavárnu i školu. Není to sci-fi, říká majitel farmy

Nejprve kavárna na Farčatech, aby si ověřili, zda jsou schopni stavět budovy pomocí 3D tiskárny a betonu. Pak je v plánu školní budova. První 3D tisková farma v České republice, která patří firmě ICE Industrial Services, sídlí ve

Celá zpráva (JPG)

Článek na webu

Seznam Zprávy

Ve Žďáru nad Sázavou vznikla farma na 3D tisk z betonu, vytisknout chce i školu

Ve Žďáru nad Sázavou vzniká největší farma na 3D betonu v Česku, která zároveň patří mezi deset největších tiskáren betonu na světě. Robotická pracoviště jsou v závodě společnosti ICE Industrial Services.

Článek na webu

EIMAC

EIMAC je nezávislý evropský institut propojující obory automatizace, materiály a jejich struktury. Propojením nejnovějších poznatků z těchto oblastí chce dosáhnout pokroku ve stavitelství.


Více o EIMAC


Kontaktujte nás

Věříme, že se k nám budete, podobně jako naši současní zákazníci, rádi vracet. 


O nás   Kontakt