Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

3D tisk posouvá hranice stavebnictví a architektury

Spojením tradičního materiálu a nejmodernějších technologií přinášíme úsporu materiálu, času, účelně využíváme lidskou práci a jsme šetrní k životnímu prostředí. Poskytujeme svobodu designu a architektonických možností.

Jsme lídry v průmyslové automatizaci, kde již přes dekádu pomáháme posouvat hranice

Nyní jsme otevřeli novou kapitolu pro automatizaci stavebnictví.

Proč 3D tisk betonu?

1

Efektivní distribuce materiálu umožňuje minimalizovat jeho spotřebu, což vede k nižším stavebním nákladům a environmentálnímu dopadu.

2

Vytváří příležitost k použití ekologických materiálů.

3

Využitím parametrického 3D modelování jsme usnadnili hromadné přizpůsobení bez potřeby složité a časově náročné výroby bednění. 

4

Digitalizace celého procesu je klíčovým faktorem při snižování jak pracovní síly, tak nákladů. Řeší dlouhodobý nedostatek pracovníků ve stavitelství.

Unikátní technické řešení

Unikátní technické řešení

Vyvíjíme univerzální komplexní tiskový systém pro 3D tisk betonu3D tiskárna betonu

Lokální materiál

Lokální materiál

S naším vlastním komplexním systémem patříme mezi první na světě, kteří umožňují tisk z běžně dostupných lokálních materiálů. Náše unikátní tiskov8 hlava umožňuje beton smíchat s komerčně dostupnými přísadami, které urychlují tuhnutí betonu během tisku. To umožňuje efektivní využití materiálu.

CF 4.0

Automatizace stavební výroby

Automatizace stavebnictví je klíčovým prvkem, který transformuje průmysl a posouvá ho do 21. století. Naše společnost je lídrem v tomto oboru a využíváme nejnovější technologie, aby byly naše stavební projekty efektivní a kvalitní. Díky automatizaci dosahujeme zvýšení produktivity, snížení nákladů a minimalizaci chyb.

Produkty

3D tisk betonu píše novou kapitolu architektury a ICE chce být jedním z autorů

3D tisk betonu píše novou kapitolu architektury a ICE chce být jedním z autorů

V roce 2022 se odehrály dva významné momenty. Do života architektů vstoupila umělá inteligence, jako inspirace pomocí obrázků i spuštěním chatbotu chatGPT. Dále se v oblasti realizace staveb etabluje i 3D tisk. Je fantastické, že ICE je u obou těchto událostí.
Tým architektů ICE Architects & Constructions si zakládá na používání parametrických modelů a v poslední době jsme se věnovali i implementaci AI do navrhování. Svůj výzkum AI v architektuře a jeho využití v urbanismu a navrhování měst jsme mohli představit na Evropském kongresu architektů v Bruselu.


Jiří Uran Vítek
Head of ICE Architects


ICE Architects

Obrázek 1
Obrázek 2
Obrázek 3
Obrázek 4
Obrázek 5

Realizace

Blog

Věříme v originalitu a jedinečnost. Každý projekt proto navrhujeme přesně na míru. Nepracujeme se šablonami, raději se soustředíme na specifické potřeby a požadavky svých klientů.